Duyurular

BASIN AÇIKLAMASI...

Sözcü Gazetesi’nin bugünkü manşetinde “İki tane yetmedi, şimdi üçüncüyü yapıyorlar” başlıklı çarpıtılmış bilgilerle, amacı matuf maksatlı bir haber yer almıştır. Söz konusu haberle ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Vilayetler Birliği genel bütçeden pay almamakta olup bütçesi üye aidatı ile tesislerinden elde ettiği gelirden oluşmaktadır. Haberde bahsi geçen tesis yeni bir tesis  olmayıp, İl Özel İdaresi’ne ait  daha önce de aynı amaçla faaliyet göstermiş olan, ekonomik ömrünü tamamlamış ve kullanılmaz durumdaki binanın yenilenmesidir. Söz konusu tesisin yenilenme işlemi de 2019 yılında Birlik meclis toplantısında alınan kararla 2020 yılı yatırım programına alınmıştır.

Ayrıca haberin aksine vilayet evleri sadece belirli bir çevre tarafından  kullanılmamaktadır. 
Şu anda 7 ilde bulunan vilayet evlerimiz, gerek konaklama amaçlı kullanım gerekse restoran ve diğer sosyal faaliyetlerin kullanımı açısından  tüm vatandaşlarımıza açıktır. 2020 yılında kullanılan kapasitenin, üçte biri çalışan ve emekli konumundaki bakanlık mensupları, üçte biri diğer kamu mensupları kalan üçte biri ise halkımız tarafından kullanılmıştır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.